BRUDNE DZIECI SIDA to kapela absolutnie wyjątkowa choćby dlatego, że w jej skład wchodzą jedynie Patyczak i gitara akustyczna. Skojarzenia z „krainą łagodności” są jednak całkiem chybione – pod hasłem „trzy akordy darcie mordy” kryje się bowiem energetyczny punk rock z prześmiewczym, ironicznym zacięciem w tekstach.

Koncertował w kameralnych klubach i na dużych festiwalach, na ulicach i na imprezach poetyckich, pod mostem i w teatrze, na punkowych skłotach i w galeriach sztuki. Każdy występ Brudnych Dzieci Sida to niepowtarzalny performance – Patyczak za każdym razem zaskakuje, bo nigdy nie gra dwóch takich samych koncertów.

Oprócz Brudnych Dzieci Sida znany jest także z występów i płyty ze Starymi Singers (jako Starzy Sida) oraz z innych projektów, jak Luizjana Blues Band, emigracyjna kapela uliczna Glebogryzarka P-45 czy poetyckie Dziady i Świtezianki. Napisał i wydał album o historii polskiego graffiti. Na co dzień pracuje jako listonosz, choć podkreśla, że to nie tylko praca lecz przede wszystkim stan umysłu.

Związki Patyczaka z Jarocinem sięgają lat 80-tych, kiedy przyjeżdżał jako słuchacz ze swą punkową załogą. Potem koncertował na małych i dużych scenach, wystąpił w filmie dokumentalnym „Jarocin. Po co wolność”, zagrał na otwarciu muzeum Spichlerz Polskiego Rocka, a spontanicznym akustycznym koncertem pożegnał jarociński amfiteatr.

Czasy i ludzie się zmieniają, ale Jarocin trwa – Patyczak gra!

http://www.facebook.com/trzy.akordy.darcie.mordy