Blisko 180 zgłoszeń do Jarocińskich Rytmów Młodych

 

 

W piątek tuż przed północą zakończył się nabór wykonawców do Jarocińskich Rytmów Młodych 2021. Wpłynęło blisko 180 zgłoszeń. – Co ciekawe, oprócz wykonawców z Polski, mamy również zgłoszenia od artystów z zagranicy  – informuje Tomasz Jankowski, członek jury i koordynator JRM. Nazwy 30 półfinalistów przeglądu poznamy 4 czerwca.

 

Do udziału w tegorocznej edycji Jarocińskich Rytmów Młodych zgłosiło się blisko 180 artystów. – Jeśli chodzi o stylistykę, to jak łatwo się domyślić,  przeważa muzyka rockowa we wszelakich jej odmianach, ale nie brakuje też muzyki elektronicznej , hip-hopu czy, coraz bardziej popularnych szczególnie wśród młodych ludzi, songwriter’ów – podkreśla Tomasz Jankowski.

Teraz jury pod przewodnictwem Darka Malejonka dokona wyboru 30 półfinalistów przeglądu. – Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy przesłuchiwać wszystkie zgłoszenia i spośród nich wybierzemy 30 wykonawców, którzy zakwalifikują się do półfinału. Następnie zostaną zweryfikowani przez publiczność podczas głosowania internetowego – dodaje Jankowski.

W kolejnej fazie Jarocińskich Rytmów Młodych 2021, na platformie internetowej, odbędzie się głosowanie publiczności. W jego ramach wyłonionych zostanie 5 artystów, którzy zaprezentują się 15 lipca w jarocińskim amfiteatrze podczas koncertu finałowego JRM. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych oraz wystąpi na dużej scenie podczas Jarocin Festiwal.

 

Przypomnijmy, że w skład jury JRM wchodzą:

Daria Zawiałow – autorka tekstów oraz kompozytorka, niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej
Darek Malejonek (przewodniczący) – legenda polskiej muzyki rockowej, członek zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego,
Marcin Bąkiewicz – dyrektor muzyczny Antyradia, radiowiec i dziennikarz jest też stałym współpracownikiem magazynu Teraz Rock.
Tomasz Jankowski – muzyk, wokalista, animator kultury związany jest z konkursem nieprzerwanie od 2016 roku,
Sebastian Pluta – współtwórca Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie, jako dyrektor Muzeum  Regionalnego w Jarocinie był odpowiedzialny za organizację festiwalu w roku 2017 i 2018.