Współczesny świat to śmietnik. Żyjemy w rzeczywistości pełnej przyspieszenia i wypaczenia. Być może nieprzypadkowo właśnie w tym momencie doszło do spotkania, w wyniku którego powstał Decadent Fun Club. Ich muzyka to chłodny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych muzycznych tradycji. Jedni doszukują się w niej wpływów post-punka i synthwave’u, inni wrzucają do szufladki “dark pop”. Sam zespół ucieka od kategoryzowania swojej muzyki i określa ją jako emocjonalną karuzelę balansującą pomiędzy światłem i mrokiem…

Decadent Fun Club zadebiutował w styczniu 2017 singlem „Serendipity” zrealizowanym w Izabelin Studio. Następnie zespół wydał cztery kolejne single, które nagrania można było usłyszeć w stacjach radiowych (m.in. Trójka, Czwórka, Jedynka, Antyradio, Radio Kampus i rozgłośnie regionalne).
W ciągu trzech lat Decadent Fun Club zagrał serię udanych koncertów, m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Europejskie Targi Muzyczne CJG, Soundedit Festival oraz zagraniczne koncerty m.in. na Pop-Kultur Festival w Berlinie i Waves Vienna Festival w Wiedniu. W lipcu 2017 Decadent Fun Club jednogłośnie wygrał konkurs Jarocin Festiwal. Zespół odbył trasy koncertowe u boku Krzysztofa Zalewskiego (październik 2017), New Model Army (październik 2019) oraz OMD (luty 2020). W międzyczasie supportowali takich artystów jak BOKKA, Lao Che, Happysad, Agressiva69 czy Coma. Zespół ma na koncie także występy transmitowane na żywo przez stacje radiowe (Trójka, Antyradio, Radio Lublin, Radio Łódź) oraz dwukrotnie występ w programie Dzień Dobry TVN.

W styczniu 2018 Decadent Fun Club otrzymał “Szczotę” – nagrodę muzyczną przyznawaną corocznie przez Annę Gacek i Piotra Stelmacha podczas koncertu “Offensywa De Luxe” w Trójce w kategorii „nadzieja roku”. Zespół znalazł się także w TOP10 plebiscytu „Sanki 2018”, wskazującego najciekawsze nowe zespoły na polskiej scenie muzycznej według Gazety Wyborczej. W lipcu 2018 Decadent Fun Club znalazł się wśród 10 najlepiej rokujących artystów według redakcji K MAG.

 

Decadent Fun Club nie wyraża się wyłącznie poprzez dźwięki i słowa. Identyfikacja wizualna zespołu jest tak samo silna i osobista jak ich muzyka. Zespół konsekwentnie ilustruje swoje piosenki obrazami utrzymanymi w charakterystycznej, introwertycznej konwencji. Ich teledyski zyskały uznanie na Yach Film Festival, Berlin Music Video Awards i Cinemaforum.
W styczniu 2020 Decadent Fun Club zaprezentował interpretację utworu „Paranoja jest goła” z repertuaru zespołu Maanam, która wzbudziła duże zainteresowanie (ponad 100 tysięcy wyświetleń teledysku) i spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony publiczności i mediów. Premiera radiowa odbyła się na antenie Trójki, gdzie utwór był Piosenką Dnia oraz trafił do zestawienia Listy Przebojów Trójki.

Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na debiutancki album, który będzie zawierał w całości utwory polskojęzyczne. Produkcją materiału zajmuje się Leszek Biolik.