Moriah Woods jest urodzoną i wychowaną w Colorado (USA), a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i muzyki, tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. Dorastała otoczona przez muzyków o różnych drogach życiowych. Muzyka Moriah zawiera się w szerokim spektrum folk’u i country wraz z dobrze wyczuwalną i przejmującą głębią.

Moriah przeprowadziła się do Polski wiosną 2014 roku i zaczęła koncertować solo jak i również z zespołem The Feral Trees. Z czasem wykonania solowe zostały urozmaicone o zespół, co w konsekwencji zaowocowało jej pierwszym studyjnym albumem pt. “The Road To Some Strange Forest” wydanym w 2016 roku. We wrześniu 2019 ukazała się druga płyta: “Old Boy”.

Moriah wraz z zespołem pracuje obecnie nad materiałem na kolejny album inspirowany obecnymi wydarzeniami na świecie.

Pod koniec listopada 2020 roku Moriah Woods wydała piosenkę protestacyjną z piosenkarką Anitą Lipnicką, aby śpiewać dla wolności w Polsce podczas masowych protestów przeciwko niedawnym przepisom naruszającym prawa człowieka. do piosenki towarzyszł również film, który zgromadził już ponad 400 tys. wyświetleń – które można znaleźć poniżej