c

Rytmy Młodych

Jarocińskie Rytmy Młodych to konkurs dla młodych, obiecujących artystów, ma swoje korzenie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. W tym roku zwycięzców wybierze komisja konkursowa, której będzie przewodniczył Marek Piekarczyk.

Rytmy organizuje Jarocińska Agencja Rozwoju sp. z o.o., będąca także organizatorem Jarocin Festiwal 2019, przy współpracy z ubiegłorocznym organizatorem konkursu – Muzeum Regionalnym w Jarocinie – Spichlerzem Polskiego Rocka. Naszym partnerem jest działający w Spichlerzu klub muzyczny „Kontrapunkt”.

W tym roku zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 6 maja na płytach CD, zawierających minimum trzy autorskie utwory. Będzie ich słuchała komisja konkursowa z przewodniczącym Markiem Piekarczykiem. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie dwunastu wykonawców, którzy w czerwcu zaprezentują się podczas jednego z trzech eliminacyjnych koncertów w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Zwycięzca każdego koncertu  zagra w lipcu na scenie Jarocin Festiwal 2019.

W konkursie przewidziana jest jedna nagroda o łącznej wartości 15.000 złotych brutto, składająca się z: występu na scenie głównej Festiwalu w dniu 14.07.2019 r., z możliwością emisji jednego utworu przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, nagrania singla (jeden utwór) w wersji digitalowej w profesjonalnym studio (wartość 5.000 zł), realizacji teledysku – wartość 10.000 zł i statuetki zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych.

Zgłoszenia należy wysyłać do 6 maja na adres: Muzeum Regionalne w Jarocinie – Spichlerz Polskiego Rocka, ul. Rynek-Ratusz, 63-200 Jarocin. Decyduje data wpływu.

Regulamin JRM

3 tura – 23 czerwca

wystąpią:

Hollow Stone
Fosfor

Galeria

2 tura – 2 czerwca

wystąpią:

Jagoda Kret
The Sunlit Earth
Sunsmoke
Rusty Pine

Galeria

1 tura – 26 maja

wystąpią:

Calei
Glasspop
Hurrockaine
Izzy

Galeria

Aktualności

BILETY
HARMONOGRAM