c

Rusty Pine

rusty pine opis

Rusty Pine to projekt muzyczny założony przez rodzeństwo Kasię i Krzyśka Zagajewskich.

Kasia i Krzysiek to dwójka z rodzeństwa trojaków. Od dzieciństwa otoczeni są różnorodną muzyką – zaczynając od kultowych polskich zespołów jak Maanam, Breakout, Perfect, Rezerwat, TSA – a kończąc na zagranicznych artystach jak Rory Gallagher, Neil Young, Tedeschi Trucks Band, Rolling Stones, Fleetwood Mac, Cream, czy Peter Green. Dlatego też w ich muzyce można usłyszeć mieszankę stylów takich jak blues, rock czy folk.

Rodzeństwo Zagajewskich swoje główne inspiracje czerpie z wzajemnych muzycznych interakcji. Kasia jest w tym projekcie filtrem rzeczywistości, o której pisze teksty i melodie. Jej głos to połączenie dwóch biegunów – głosu silnego i awanturniczego, który kontestuje z głosem delikatnym. Swój warsztat rozwijała w Ośrodkach Kultury w Warszawie pod okiem specjalistów w dziedzinie kształceniu głosu. Krzysiek jest zawodowym muzykiem, który występował u boku takich artystów jak Natalia Nykiel, Piotr Bukartyk, Piotr Zioła, Krzysztof Zalewski, Krystyna Prońko i wielu innych. To Krzysiek odpowiada za aranżacje i kompozycje muzyczne w tym projekcie. Jego solówki to niejednokrotnie główny przewodnik po emocjach i przekazie jaki niosą ze sobą utwory Rusty Pine.

Dopełnieniem zespołu jest dwóch zdolnych Tomków – perkusista Tomek Zagórski i basista Tomek Gąsowski. To z ich udziałem muzyka Rusty Pine nabiera swojego pełnego i oldschoolowego brzmienia.

Zobacz na: YouTube