Kwiat Jabłoni, Nocny Kochanek, Edyta Bartosiewicz, Strachy Na Lachy i Izzy and the Black Tree

Kwiat Jabłoni, Nocny Kochanek, Edyta Bartosiewicz, Strachy Na Lachy i Izzy and the Black Trees w line-upie Jarocin Festiwal 2021

Stawka artystów tegorocznej edycji Jarocin Festiwal (16-18 lipca 2021) została podbita. Do line-upu dołączają: Kwiat Jabłoni, Nocny Kochanek, Edyta Bartosiewicz, Strachy Na Lachy i Izzy and the Black Trees. 3-dniowe karnety na festiwal można kupować w niższej cenie tylko do 31 marca 2021 r. Bilety są dostępne w serwisach Eventim, eBilet, Biletomat i Ticketmaster.

Duet Kwiat Jabłoni dał się poznać szerszej publiczności wydając singiel „Dziś późno pójdę spać”, do którego teledysk osiągnął do tej pory w serwisie Youtube kilkadziesiąt milionów wyświetleń. W październiku 2018 r. ukazał się drugi singiel zespołu „Niemożliwe”, który cieszył się nie mniejszym powodzeniem. Wyjątkowość zespołu potwierdziła się w sierpniu 2020 r., kiedy płyta „Niemożliwe” pokryła się platyną. Na nowym wydawnictwie (“Mogło być nic”, 2020) znalazło się 11 autorskich kompozycji, które powstawały pod okiem producenta Wojtka Urbańskiego, w tym przeboje “Mogło być nic” oraz “Buka”. Koncert zespołu odbędzie się 18 lipca 2021 r.

Nocny Kochanek to z kolei muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. W październiku 2020 r. album „Randka w Ciemność” uhonorowany został najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem w kategorii najlepszy album roku w kategorii metal. Koncert podczas Jarocin Festiwal został zaplanowany na 16 lipca 2021 r.

Ikony polskiej muzyki rozrywkowej, jaką jest Edyta Bartosiewicz zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. To gwiazda obecna na polskiej scenie muzycznej od lat 80., której przeboje do dziś grają największe rozgłośnie radiowe w Polsce. “Koziorożec”, “Sen”, “Szał”, “Zegar” czy “Ostatni” i wiele innych utworów, pochodzą z kilkukrotnie pokrytych platyną albumów. W maju ubiegłego roku ukazała się najnowsza płyta Edyty Bartosiewicz pt. “Ten Moment”. To niezwykle ważny album w życiu artystki, który ona sama nazwała nowym otwarciem. Edyta zdecydowała się na odważną eksplorację przestrzeni muzycznych, nawiązując tym samym do początków swojej działalności, chociażby z zespołem Holloee Poloy. Koncert artystki odbędzie się 17 lipca 2021 r.

W programie festiwalu także koncerty zespołów Strachy Na Lachy i Izzy & The Black Trees – oba 16 lipca 2021 r. Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 r. przez Grabaża i Kozaka, założycieli kultowej Pidżamy Porno. Wśród najbardziej znanych utworów, które chóralnie śpiewa z zespołem publiczność na koncertach, znajdują się choćby “Piła tango”, “Moralne salto”, “Dzień dobry, kocham Cię”, “Czarny chleb i czarna kawa” czy choćby “Raissa”. Choć ostatnia płyta zespołu ukazała się w 2017 roku (“Przechodzień o wschodzie”) grupa nie traci na popularności. Izzy and the Black Trees  to z kolei połączenie zadziornej americany, brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki Izabeli Rekowskiej. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, the Pixies, Patti Smith Band, the Kills lub Sonic Youth. Zagrali m.in. na ENEA Spring Break 2019 i 2020 (on-line), Westway LAB (PT), Fląder FEST, Tak Brzmi Miasto showcase, klubie Re oraz w berlińskich klubach Schokoladen i Dunckerclub. W 2019 r. wygrali cykl Gramy u Siebie, zorganizowany przez CK Zamek w Poznaniu, byli też finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych 2019. Pierwsza płyta zespołu – “Trust No One” – wywołała niemałe zamieszanie na rynku muzycznym. Wśród fanów albumu znaleźli się m.in. Łukasz Kamiński i Jarek Szubrycht z “Gazety Wyborczej”, podkreślając to w słowach: “(…) Izabela Rekowska, która ma kawał głosu i charakter. Nie da się jej zignorować, wierzy się w każde słowo. Jeśli tak to działa na płycie, na koncertach musi być dynamit – niech no tylko zniosą tę izolację…”.

Jeszcze do 31 marca na www.eventim.pl/goodtaste, www.ebilet.pl, www.biletomat.pl oraz www.ticketmaster.pl  można zakupić 3-dniowe karnety na festiwal w atrakcyjnej, niższej cenie 149 zł. Na koniec miesiąca w sprzedaży pojawią się także bilety jednodniowe w cenie 119 zł. Dzieci do lat 9 uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek musi zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy. Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.