Viking Gold Top dla najlepszego gitarzysty Jarocińskich Rytmów Młodych

 

Firma Hagstrom i Music Mayer postanowiły uhonorować najciekawszego gitarzystę, biorącego udział w Jarocińskich Rytmach Młodych 2021. To niezwykła gitara przeznaczona do większości stylów muzycznych.

Gitara Viking Gold Top to bardzo uniwersalne semi hollow, będace dobrym wyborem dla gitarzystów grających rocka, indie, pop, aż po lubiących nieco cięższe dźwięki. Najlepszego gitarzystę wskaże jury Jarocińskich Rytmów Młodych, któremu przewodniczył w tym roku  Darek Malejonek.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Jarocińskich Rytmów Młodych wystartowała już 14 kwietnia. Ze 175 zespołów które nadesłały zgłoszenia, jury wybrało 30 zespołów. Spośród nich publiczność, w głosowaniu internetowym wyłoniła finałową „piątkę”: Heima, Ikarus Feel, Pink Roses, The Poks i Transgresja.  Młodzi artyści wystąpi 15 lipca w nowo otwartym amfiteatrze w Jarocinie.

Zwycięzca konkursu wystąpi na dużej scenie oraz otrzyma od Burmistrza Jarocina nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych. Jeden z finalistów otrzyma też nagrodę specjalną w wysokości 5 tys. zł, ufundowaną przez ZGO sp. z o.o. – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Swoją nagrodę – gitarę Viking Gold Top – odbierze też najlepszy gitarzysta.

Przypomnijmy, że Rytmy Młodych to konkurs, który towarzyszy edycjom jarocińskich festiwali od samego początku. Zaczęło się w 1970 roku, kiedy impreza organizowana była z inicjatywy Jacka Chudzika przez jarociński klub Olimp. Pierwotnie festiwal odbywał się pod nazwą Wielkopolskie Rytmy Młodych i później dopiero ewoluował jako Festiwal w Jarocinie, ale przegląd młodych talentów pozostał pod nazwą Rytmy Młodych. To właśnie pod tym szyldem startowały “w świat” TSA, czy HEY.

Także w tym roku przegląd młodych kapel pod nazwą Jarocińskie Rytmy Młodych jest nierozerwalną częścią Jarocin Festiwal. Przed nami 4 dni świetnej muzyki, z czołówką polskiego rocka, powrotami i  wydarzeniami specjalnymi.