Zgłoś zespół do 14 maja

Do 14 maja można zgłaszać się do udziału w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych, który towarzyszy Jarocin Festiwal 2021. To konkurs dla młodych, obiecujących artystów, mający swoje korzenie jeszcze w latach 70-tych XX wieku. Zwycięzców wybierze komisja konkursowa, której będzie przewodniczył Darek Malejonek.

Trwa nabór artystów do Jarocińskich Rytmów Młodych 2021. Zgłoszenia są przyjmowane elektronicznie przez specjalną platformę internetową. Zespoły czy soliści będą zobowiązani m.in. do przesłania dwóch różnych autorskich utworów: pierwszy w postaci pliku mp3 oraz odnośnik do drugiego umieszczonego na kanale YouTube.

W drugim etapie konkursu ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury, któremu przewodniczył będzie Darek Malejonek, dokona wyboru 30 wykonawców. W kolejnej fazie przeglądu, na platformie internetowej, odbędzie się głosowanie publiczności. 15 lipca w jarocińskim amfiteatrze odbędzie się koncert finałowy JRM. W jego trakcie zaprezentuje się 5 artystów. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych oraz wystąpi na dużej scenie podczas Jarocin Festiwal.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są za pośrednictwem platformy internetowej: rytmy.spicherzpolskiegorocka.pl. Termin zgłoszeń upływa 14 maja o godz. 23.59.

Jarocińskie Rytmy Młodych 2021 organizowane są przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka oraz firmą Good Taste Production, producentem Jarocin Festiwal 2021. Przedsięwzięcie finansuje Gmina Jarocin.